ČSCH Březina

 

  • Oslava 50. výročí založení organizace v Březině se koná v sobotu 23. června 2012
  • Výstava se konala již tradičně druhý víkend v září, letes 10. a 11. září 2011
  • Na chovatelském areále v Březině členové ČSCH v Březina připravili prodejní výstavu drobného zvířectva, nechybělo občerstvení a počasí také vyšlo. Chovatelé z okolí se pochlubili  svými miláčky, bylo se na co koukat. Organizátoři děkují všem, kteří se podíleli na přípravě této akce.

 

 ... to je krasavec :-)

to jsou uši (chvíli nepostál, tak je trochu rozmazaný)

já vás ani nevídím :-)

to je pěkná zrzka

tohle je pořádný holubí obr

ten má ale zobák

to jsou opravdový mazlíčci

 

Výstava drobného zvířectva 11. a 12. září 2010

 

 

 

- že by nový členové ČSCH

 

 

 

 

 

 

 

- to je pohoda

- mezi námi zvířaty

Český svaz chovatelů Březina

Základní organizace chovatelů v Březině byla založena v roce 1962. Každý rok pořádá, vždy v září výstavu drobného zvířectva. V minulosti na hřišti u školy se zapůjčenými klecemi. V roce 1976 si postavili klece vlastní a v roce 1983 si začali svépomocí budovat vlastní chovatelský areál. Stavba trvala 4 roky. Členové a ostatní dobrovolníci na ní odpracovali 10 tisíc brigádnických hodin. Areál byl slavnostně otevřen u příležitosti 25. výročí založení chovatelů v roce 1987.
V současnosti má Základní organizace Českého svazu chovatelů Březina 18 členů. Předsedou je pan Antonín Nárožný, jednatelem pan Pavel Kavan a pokladníkem pan Václav Šobáň.
Členové svazu svůj areál stále upravují, v roce 1999 za pomoci místních podnikatelů a obce modernizují kuchyň a klubovnu, v roce 2003 staví udírnu a k ní přístřešek na posezení. Další modernizaci si vynutil nevyhovující stav sociálního zařízení a chodby a tak se chovatelé pustili do další přestavby, opět za podpory obce a místních podnikatelů. Celá přestavba byla dokončena v roce 2007, k 45. výročí založení chovatelů v Březině.
brezina_bottom.png