fultext

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola Březina, okres Svitavy > Kalendář akcí

Kalendář akcí

 

Kalendář akcí pro školní rok 2017 - 2018

 Mateřská škola bude organizovat ve školním roce celkem 10 setkání – vždy asi 1x měsíčně společné akce pro děti a jejich rodiče a sourozence za účasti obou pedagogických pracovnic.

 

  1. setkání – září:

- podzimní dílna – podzimní plody

/všichni si přinesou jablíčka a brambory, z kterých si společně vytvoříme tiskátka a jiné zajímavé výrobky, v troubě si opečeme a ochutnáme zdravé brambory bez tuku/ 

  1. setkání – říjen:

- halowenská dílna – dýňování

/děti si přinesou dýně, které si za pomoci rodičů nebo sourozenců vyhloubí, vyřežou si do nich podle připravených šablon otvory a vloží si do nich svíčku nebo si vyrobí lucerničky ze sklenic malbou.../.

  1. setkání – listopad:

- tvoření z plastů – PET lahve

/děti si přinesou prázdné vymyté PET lahve a za pomoci rodičů si z nich se sourozenci vytvoří různá zvířátka, koruny, košíčky, pokladničky.../.

  1. setkání – prosinec:

- vánoční besídka spojená s nadílkou hraček

/děti s učitelkami připraví pro rodiče program a dárečky, následovat bude nadílka hraček a hry s hračkami u vánočního stromku společně s rodiči a sourozenci.../.

  1. setkání – únor:

- dětský karneval

/všechny děti i učitelky přijdou v karnevalové masce, učitelky si pro děti připraví program – hry, soutěže, tance, diskotéku, přehlídku masek, do programu zapojíme i rodiče a sourozence.../

  1. setkání – březen:

- keramická dílna I. - jarní a velikonoční tvoření

/děti a sourozenci si podle šablon nebo podle své fantazie vymodelují za pomoci rodičů z keramické hlíny různé jarní a velikonoční motivy – sluníčka, kytičky, berušky, motýlky, ptáčky, vajíčky, košíčky, zajíčky.../.

  1. setkání – duben:

- keramická dílna II. - jarní a velikonoční tvoření

/děti a sourozenci si po prvním výpalu z pece dokončí za pomoci rodičů svoje výrobky, a to glazováním – barvení výrobků prášky rozpustnými ve vodě, které pak v peci zesklovatí a vytvoří lesklý povrch.../.

  1. setkání – květen:

- besídka ke Dni matek pro maminky a babičky

/učitelky s dětmi nacvičí program, připraví dárečky, přáníčka a stráví s maminkami a babičkami pěkné hravé odpoledne.../.

  1. setkání – květen nebo červen:

- celodenní výlet rodičů a dětí do ZOO

/učitelky s dětmi, rodiči a sourozenci podniknou výlet do ZOO podle jejich výběru, vytvoříme skupinky a prohlédneme si postupně všechna zvířátka.../.

  1. setkání – červen:

- šerpování předškoláků, táborák, nocování v MŠ

/rozloučíme se s předškolními dětmi, ve spolupráci s rodiči uspořádáme hry a soutěže na školní zahradě, zapálíme táborák, opečeme si párky, zazpíváme si s kytarou a odvážné starší děti budou moci přenocovat v mateřské škole.../.